poniedziałek, 8 kwietnia 2013

11 sposobów jak stać się bogatym

frag. książki R. Kiyosaki SZKOŁABIZNESU DLA LUDZI, KTÓZY LUBIĄ POMAGAĆ INNYM

1. Możesz stać się bogatym poprzez zawarcie związku małżeńskiego z kimś, kto jest bogaty. To jest bardzo popularny sposób dochodzenia do bogactwa. Bogaty ojciec powiedziałby w takim przypadku: „Chyba wiesz, jakiego rodzaju osoba wchodzi w związek małżeński dla pieniędzy”.

2.Możesz stać się bogaty poprzez bycie oszustem. Bogaty ojciec powiedział: „Problem bycia oszustem jest taki, że musisz zadawać się z innymi oszustami. A większość biznesu działa w oparciu o zaufanie. Jak możesz ufać komuś, skoro twoi partnerzy są oszustami? Jeśli jesteś uczciwy i popełnisz błąd w biznesie, większość ludzi to zrozumie i da ci drugą szansę. Ale jeśli jesteś oszustem i popełnisz błąd, wtedy albo pójdziesz do więzienia, albo twoi partnerzy ukarzą cie skutecznie w sobie tylko znany sposób”.

3. Możesz stać się bogatym poprzez bycie chciwym. Bogaty ojciec kiedyś stwierdził: „Świat przepełniony jest ludźmi, którzy stali się bogaci, ponieważ byli chciwymi. Najbardziej ze wszystkich typów ludzi bogatych pogardza się tymi, którzy są chciwi”. Pierwszych kilka lat XXI wieku objawiło się kilkoma najgorszymi przykładami chciwości, korupcji i braku moralnych zasad, dając dowód na to, że nie wszyscy oszuści zajmują się narkotykami albo noszą maski i okradają banki.

4. Możesz stać się bogatym żyjąc oszczędnie. Bogaty ojciec miał znajomego, który żył oszczędnie całe swoje życie. Najsmutniejsze w tej historii było to, że jego dzieci nie mogły się doczekać, kiedy ich ojciec umrze, aby mogły wreszcie rozdysponować pieniądze. Kiedy już umarł, troje dzieci wzięło te pieniądze i wydało je w czasie krótszym niż trzy lata. Dla bogatego ojca ludzie, którzy ciułają pieniądze i żyją biednie, są ludźmi, którzy czczą pieniądze, czyniąc je swoim mistrzem, a powinni raczej sprawić, aby to oni posiadali władzę nad pieniędzmi.

5. Możesz stać się bogatym poprzez ciężką pracę. Problem, jaki dostrzegł bogaty ojciec w związku z ciężką pracą był następujący: ludziom ciężko pracującym trudno było cieszyć się swoimi pieniędzmi oraz swoim życiem. Innymi słowy, ciężka praca była jedyną rzeczą, którą znali.
Większość ludzi, którzy maja pracę na etacie, pracuje za pieniądze, które są najwyżej opodatkowane.

6. Możesz stać się bogatym będąc wyjątkowo mądrym, utalentowanym, atrakcyjnym lub zdolnym. Jednakże bycie zdolnym, mądrym i utalentowanym wciąż nie daje gwarancji stania się bogatym. Bogaty ojciec mówił: „Świat jest wypełniony zdolnymi ludźmi, którzy nigdy nie stają się bogatymi. Pojedź do Hollywood, a zobaczysz jak wielu pięknych, przystojnych i utalentowanych aktorów zarabia mnie niż większość ludzi”. Statystyki pokazują również, że 65% sportowców zawodowych nie ma pieniędzy w 5 lat po zakończeniu wysoko płatnej zawodowej kariery.

7. Możesz stać się bogatym poprzez to, że masz szczęście. Jak zapewne większość z was wie, miliony ludzi poświęca miliardy, może nawet biliony dolarów na loterii, na wyścigach, w kasynach i na różnych imprezach sportowych, mając nadzieję, że nagle staną się bogatymi, tylko dlatego, że im się poszczęści. Wszyscy wiemy, że aby jednej osobie się poszczęściło, potrzeba tysięcy, może miliony pechowców. I znów badania dowodzą, że ci, którzy wygrali na loterii, po 5 latach są już bez pieniędzy, nawet, jeśli wygrali więcej, niż mogliby zarobić w swoich pięciu życiach razem wziętych.

8. Możesz stać się bogatym poprzez odziedziczenie pieniędzy. To czy odziedziczysz pieniądze, powinieneś wiedzieć już wcześniej- zanim skończysz dwadzieścia lat. Jeśli dowiesz się, że nie odziedziczysz nic, to oczywiście będziesz musiał znaleźć inny sposób na stanie się bogatym.

9. Możesz stać się bogaty inwestując. Jednym z najpospolitszych narzekań, jakie słyszę, jest to, że trzeba mieć pieniądze, aby inwestować. W dodatku, w większości przypadków, jest to prawda. Jest jeszcze jeden problem z inwestowaniem. Możesz stracić to wszystko, co zainwestowałeś, jeśli nie masz finansowego wykształcenia i nie zostałeś przeszkolony, aby być inwestorem.

10. Możesz stać się bogatym dzięki zbudowaniu biznesu. Budowanie biznesu jest sposobem większości zamożnych ludzi na stanie się bardzo bogatymi, co wielu zrobiło. Problem z budowaniem biznesu od podstaw polega na ty, że jest to najbardziej ryzykowny sposób bogacenia się. Mniej ryzykowne jest jest kupno franchisingu, ale może okazać się bardzo drogie. Do tego należy dodać miesięczne opłaty za szkolenia, reklamę i wsparcie. Często osoby, które kupiły franchising, muszą wnosić stałe opłaty, nawet wtedy, gdy ich własny franchising przynosi straty.

11. Możesz zbudować biznes oparty na marketingu sieciowym. Powodem, dla którego umieściłem marketing sieciowy jako 11-sty sposób bogacenia się, jest to, iż stanowi on rewelacyjny, nowy sposób dzielenia bogactwa z każdym, kto naprawdę chce osiągnąć wielkie bogactwo. System jest otwarty dla każdego, kto wykazuje chęć działania, zdecydowanie i wytrwałość. Systemowi jest obojętne jakie studia ukończyłeś, czy w ogóle jakieś ukończyłeś, ile dzisiaj zarabiasz, jakiej jesteś narodowości, jaką masz płeć, czy jesteś przystojny, kim są twoi rodzice lub jaki jesteś popularny. Większość firm marketingu sieciowego jest zainteresowana tym, ile chcesz się nauczyć, czy chcesz się zmieniać i dojrzewać, czy masz odwagę iść naprzód, ucząc się tego, jak stać się właścicielem biznesu. Według mnie, ta nowa forma biznesu- biznesu opartego na marketingu sieciowym- jest rewolucyjna, gdyż po raz pierwszy w historii jest możliwe to, aby każdy mógł wziąć udział w podziale bogactwa, które jak dotąd było zarezerwowane dla kilku wybrańców czy szczęściarzy”

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz